A tu začínajú nezrovnalosti a rozladenie bioelektrických impulzov a to z dôvodu napríklad zväčšovania ľavej a pravej hornej komory z dôvodu poškodenia pečene a potom aj od poškodenia pľúc. Napríklad je srdce zle vyživované cez cievky a žilky a lymfatické vlásočnice. Bunky srdca nedostanú, čo potrebujú a hladujú. Niektoré bunky srdca sa upchajú alebo vyživovacie cesty sa upchajú a môže hroziť alebo prebehnúť infarkt. Osoba nemá dostatok fyzickej kondície, nerobí dostatok vytrvalostných a rýchlostných cvičení. Srdce nedostáva kardio cvičenia napríklad na fit lopte. Osoba má poškodené rýchlostné pásiky svalov rovno vo svaloch po tele. Osoba má už poškodené, starecké a zničené bunky svalov, z ktorých sa netvorí dostatok bioenergie pre celé telo a potom srdce dostáva slabé alebo chaotické pulzy do srdca.

Celkovo je dôležitá fyzická kondícia. Srdce nedostáva dostatok nitrátov na činnosť svalových buniek, hovorím o užívaní nitroglycerínu. Jednoznačná kapitola je tu psychika a to psychika strachu, depresií a tak isto neprimerané reakcie na životné udalosti. Osoba značne fantazíruje a nesprávne vyhodnotí udalosti, ktoré sa majú diať. Osoba považuje cestu na dovolenku za katastrofu ohrozujúcu život. Verejné vystupovanie je doslova verejná poprava. A to môže pulz nabrať vysoké hodnoty. Alebo osoba prudko rezignuje na danú udalosť a pulzy prudko poklesnú. Dané osoby by mali robiť dlhé roky trvalú psychohygienu so správnymi predstavami, aby sa buď ukľudnili, alebo patrične aktivovali.

Prvá pomoc pri nízkych a vysokých pulzoch
Nadýchnuť sa a silne fúkať pred seba a tak silne, že to cítiť až v žalúdku a črevách.
Zadržať dych po dobu niekoľkých sekúnd, potom zakašľať. Opakovať viackrát.
Poumývať tvár ľadovou vodou alebo ponárať tvár do vody v umývadle.
Vypiť pohár poriadne ľadovej vody.
Masírovanie krku okolo krčných ciev a žíl. Pohyb ruky pri masáži ako pri šróbovaní žiarovky.
Zatvoriť oči a v hornej časti jemne tlačiť cez kožu na očiach prstom na jednom aj druhom oku.
Vhodné je aj použiť prístroje na meranie pulzov a zistiť, ako vlastne človeku funguje pulznosť počas dňa, ale aj počas rôznych druhov činností, či už psychická alebo fyzická záťaž.Zoznam ďalších článkov