Praktické tajomstva aktívnej staroby – myslí mi to III.

Mozog a kde je uložené vedomie
Pod vedomím sa tu pokúsime rozumieť mozog dnešného človeka, v prednej časti mozgu je aktívne prepojenie neurónov schopných spoločne komunikovať, pokiaľ to človek chce a potrebuje tak spraviť.

Nie je to trváce prepojenie a možno ho posúvať po mozgu a dokonca po tele a v ojedinelých špecifických prípadoch aj mimo tela. Bežní ľudia dnešnej doby majú vedomie veľkosti tenisovej loptičky a mierne sa im pohybuje v prednej časti mozgu. V prípade napríklad kabalisticky ladených jedincov venujúcich sa Tóre, Starému zákonu, Zoharu a podobným židovským textom je vedomie postupne premiestnené z predného mozgu do mozočku v zadnej časti mozgu veľkosti tenisovej loptičky. Výhodou takéhoto premiestnenia je prítomnosť premýšľajúceho vedomia v oblasti, kde je skoro 60 % neurónov ľudského tela a to je potom, ako sa hovorí, iné myslenie ako u bežných ľudí. Ojedinele je vedomie spadnuté do miechy a to u detí po narodení a starších osôb po 70. roku života.

Mozog a prehodenie jednotlivých oblastí
Mozog má svoje štandardné oblasti: predný mozog a jeho ľavá a pravá časť, temenný mozog vľavo a vpravo, okolo uší spánkový lalok vľavo a vpravo, zadný zrakový mozog vľavo a vpravo, stredný mozog má tak isto ľavú a pravú stranu a obsahuje hormonálnu žľazu hypofýzu, epifýzu a amigdalu a pravú a ľavú gangliu veľkosti palca. U 80 % ľudí je toto delenie a umiestnenie v poriadku. Ale u výnimočných osobností to tak nemusí byť. A niektorí ľudia majú jednotlivé časti mozgu na iných miestach. A to si treba uvedomiť, že matka príroda sa vytešila a upravila mozgy niektorých ľudí inak ako je bežné.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Mozog a produkcia mikrodrog
V mozgu je biela mozgová hmota a produkuje množstvo rôznych látok, medzi inými aj asi 50 druhov drog. Napríklad mikrodávky heroínu, marihuany a podobne. Nejde o klasické drogy s nečistotami a balastnými látkami. Sú extrémne čisté a každý mozog a biela hmota mozgová ich musí produkovať. Stáva sa, že osoba svojím spôsobom konania a myslenia sa zorientuje na mikrodrogu pervitín a vtedy nedokáže vnímať a žiť v realite, všetko svoje vnímanie, svoje predstavy a spomienky prerába na vízie budúcnosti. Osoba dimenzuje mikrodrogu LSD a chce, aby sme všetci boli dobrí, láskaví a navzájom si pomáhali a keď sa jej to nedarí, tak si tvorí o tom fantázie v mozgu, že to funguje aj keď realita je iná. A treba sa starať o to, aby mozog produkoval celú paletu mikrodrog a nedával do popredia nejakú drogu až príliš. Neblahé následky má dimenzovanie mikrodrogy heroínu a jeho stupňovanie v mozgu. Produkcia priamo v mozgu môže dosiahnuť také rozmery, že je dva a viackrát vyššia ako normálna dávka pre narkomana a to môže viesť k infarktu a mozgovej príhode.

Mozog a hlasivky
Aby fungoval mozog, nervové dráhy, neuróny, nervstvo je treba, aby bolo v tele dosť bioenergie, ktoré vytvoria malé elektrárne v bunkách pod označením mitochondrie. Táto bioenergia musí fungovať ako pokazená lampa, ktorá chvíľu svieti a chvíľu nesvieti. Teda kmitá alebo bliká a pulzuje. Toto je v staršom veku veľký problém, lebo značnú časť týchto pulzov zabezpečujú svalové bunky a tých ubúda, nie sú schopné pulzovať. A tak zostáva jedno a to je výcvik kmitania a rezonovania v membránach hlasiviek a odtiaľ rozvádzať pulzácie na mozgovú a pobrušnicovú membránu a točiť to dokola a tak napĺňať neuróny kmitajúcimi pulzáciami.

Mozog a rezistencia buniek
Dosť nepríjemná vec a to je nepriechodnosť bunkových blán pre cukor, ATP látky, NATP látky, inzulín a tak isto pre kyslík za prítomnosti dostatku alkaloidov. Riešenia sú náročné a problematické. Pri rezistencii na biely cukor treba nájsť vhodný druh cukru ako hnedý cukor, trstinový cukor, melasu, zemiakový cukor a iné. Pri nedostatku kyslíka idúceho do mozgu užívať liek na predpis Cavinton alebo upraviť dýchanie. Ešte som si spomenul na nepriechodnosť bunkovej blany pre B vitamíny. To treba riešiť braním umelo vyrobených B vitamínov. Presunúť výrobu nekvalitného B vitamínu z oblasti hrubého čreva do oblasti tukových buniek a kmeňovými bunkami napríklad z vlastného moču ich modifikovať.

Mozog, noc a melatonín
Osoba starne a už sa blíži k 50. roku života a postupne ubúdajú hormóny melatonín, sérotonín, aminokyselina tryptofan, vzácne prvky a nočné formy B vitamínu. Spánok je pod vplyvom látok podobných ako sa dávajú pri narkóze pri operáciách. A to nie je žiadny kvalitný spánok. Je to spánok ako pod tabletkami na spanie. Aby telo a mozog mohli počas dňa poriadne fungovať, potrebujú silnú melatonínovú chémiu. Keď na diaľku vešteckými technikami skúmame 120 ročných kaukazských horalov, tak ich nočný spánok je pod takým silným melatonínom, že to by sa dalo považovať za otravu melatonínom. Ale inak to znamená, že horal zaspí a jeho dávky melatonínu mu dovolia takú dynamickú regeneráciu, ako keby ste boli napojený na slaboprúd. A napriek mimoriadnej silnej regenerácii spí a to vďaka abnormálnym hladinám melatonínu.

Čím viac človek starne, tým viac musí spať, viac oddychovať a tým je menej výkonný. Taký život je k ničomu. Ako z toho von? Postaráte sa o to, aby naše telo a hlavne tukové bunky začali produkovať extrémne množstvo melatonínu, prípadne si pomôžete užívaním tabletiek melatonínu. Túto látku máte počas dňa v normálnych hladinách, keď podriemkavate si to navýšite a keď idete spať sa doslova otrávite melatonínom. Za žiadnu cenu nedovoľte organizmu, aby stratil melatonín. K tomu pridajte techniky: ráno vstanem a nedovolím znížiť hladinu melatonínu a užijem pol tabletky melatonínu a som v stave ako námesačný človek. V tomto stave sa naučíte fungovať napriek tomu, že robíte drobné hlúposti. Tento stav si môžete navyšovať tým, že počas dňa umelo zívate. Občas si zavrite oči, pretočte dozadu a pohybujte nimi ako keby ste si prezerali mozog. Spomeňte si na nejaký sen a ten rozvíjajte ako fantáziu. Ďalej si v očiach predstavujte svoj spiaci mozog. Buďte v stave podriemkavania ako po prebdenej noci. Na chvíľu zastavte svoju myseľ, nič nechcete, nič neviete, nič sa nedeje a upadnite na pár sekúnd do mikrospánku. Chvíľu buďte láskavý ku všetkým, ktorí vám ublížili. Absolútna pozitivita. Sústreďte sa na svoj dych a majte pocit, že chrápete. Použite niektoré autohypnotické techniky, ktoré vás uvedú do hypnotického stavu. Náročnejšia technika je vyvolať v temennom mozgu za ušami non epileptický záchvat, ktorý sa nestupňuje. Toto sme pozorovali u kaukazských dlhovekých jedincov. V týchto stavoch sa učíte fungovať. Tieto techniky nie sú vhodné pri niektorých zamestnaniach.

Mozog a tukové bunky
Možno sa vám bude zdať, že to nemá žiadne významné súvislosti. Na prvý pohľad to tak aj vyzerá. Ale keď sa pozrieme na tukové bunky a ich možnosti, tak sa to zmení. Tukové bunky sú schopné sa zmeniť a upravovať v prospech alebo v neprospech organizmu a teda aj mozgu a celkovo rôznym druhom neurónov. Našli sme vešteckým výskumom jedincov, ktorí si v tuku vytvorili náhrady určitých častí mozgu. Tukové bunky sa pozmenili na produkciu ako v mozgu a intenzívnejšie prerástli v danej časti tela množstvom neurónov a nervových dráh. Niežeby to bolo ako v mozgu. Ale vytvorili 3 oblasti takýchto náhrad a ako tak zabezpečili náhradu konkrétne stredného mozgu, ktorý má v sebe hypofýzu, epifýzu a amigdalu a aj takto vypomáhali mozgu produkovať dostatok hormonálnych látok.

V zásade úspešná staroba je aj o tom, ako sa tvorba chemických látok presunie do tuku a doslova sa v tukových bunkách vytvoria náhrady orgánov a hormonálnych žliaz a často aj bielej hmoty mozgovej. Samozrejme, nedeje sa to u každej osoby, ale jednej zo 100, to je iba hrubý odhad. A teda to nie je bežná vec. Hovoríme o dlhovekých jedincoch, ktorí majú potenciál sa dožiť aj 120 rokov.

Pre fungovanie mozgu potrebujete tvoriť antidepresíva a aj depresíva. Aby človek mohol trvalo prijímať zmeny a mal chuť na zmeny, je potrebné trvalo produkovať aj antidepresíva. A v staršom veku to bude zase tuk, ktorý by ich mohol produkovať dostatok a človek by ľahšie prijímal zmeny.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.