Výživa a údržba buniek v starobe IV.

Ako sa vyživovať cez konečník
Tak toto je jedna z možností, ako určité živiny dostať do organizmu aj natretím na konečník alebo priamo zasunutie do konečníka. Je tu jedna skutočnosť, že po 50. roku života sa organizmus chová ako antagonista a odmieta postupne dodať do hrubého čreva živiny a liečivé látky.

Mnohokrát sme sa veštecky presvedčili o tejto skutočnosti. Jednoducho telo doslova likviduje hrubé črevo a preto je potrebné ho v staršom veku liečiť a vyživovať. Najlepšie, čo je možné, je kakaové maslo na spôsob čípku, pretože obsahuje skoro všetko, čo hrubé črevo potrebuje k dobrej životnosti.

Ako sa vyživovať cez pľúca pomocou inhalovania
Možno sa to bude zdať čudesné, ako sa dá vyživovať organizmus pomocou dýchania. Aj tu už existujú určité možnosti – vlastne liečby, kde sa lieky dostanú do tela cez pľúca a v nich cez najmenšie objekty a to alveoly. Takto sa volajú bunky, ktoré prijímajú kyslík a zbavujú sa kysličníka uhličitého. Samozrejme, inhalovanie pár rôznych látok nemôže plne nahradiť výživu, ktorá ide cez klasické trávenie alebo cez kožu, ale inhalovanie napríklad vlastného čerstvého moču niekoľkokrát denne vyživí pľúca. Zo začiatku je rozumné ho nariediť vodou. Moč nesmie obsahovať nevhodné mikroorganizmy. Ale asi skôr sa využije inhalovanie pre účely dostať do tela netradičnou cestou určité druhy liekov.

Zaujímavé je inhalovanie aerosolu na úrovni koloidných látok. Hovoríme o aerosolových inhalátoroch.

Výživa rovno do žily a to injekčne
Niektoré 70 alebo 80 ročné osoby si dokážu v nemocnici vybaviť preliečenie užívaním infúznych roztokov s obsahom vyživovacích látok. Výživa ide rovno do žily a odtiaľ prúdi do tela k bunkám. Prípadne sa dajú rovno do svalu pichať injekcie s obsahom B12 a podobne. Vrelo odporúčam pre staršie osoby.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Čo vyžaduje aktívnu starobu po 90. roku života
Pokiaľ sa chcete dožiť 90 rokov a k tomu nestratiť schopnosť celodennej aktivity a zdravého rozumu, tak je potrebné, aby ste až 90 % chemických látok produkovali práve v tukových bunkách. Vešteckými technikami sme preverovali množstvo osôb, ktoré sa dožili viacej ako 90 rokov, na 100 obyvateľov pripadá jeden takýto človek a na 90 % sme vnímali, že modifikovali tukové bunky a tuk tela a skutočne drvivú väčšinu látok produkujú ako náhradu tukové bunky. Samozrejme, aj tu nájdeme výnimku a nájdu sa aj jedinci, ktorí počas vývoja v matke dosiahli jedinečnú dlhovekosť. A môžete si to predstaviť ako spojenie troch jedincov do jedného a potom má akože tri životy. Ale štatisticky pripadá na 500 ľudí jeden takýto jedinec podľa našich hrubých odhadov.

U 90 ročných jedincov sa objavujú aj iné fenomény. Ako keby im narástli nové orgány, ale už nie sú ľudské, ale geneticky neskoršie vyvinuté v človeku. Evolučná medicína hovorí o človeku ako o múzeu všetkých orgánov počas jeho vývoja na planéte zem. A tak niektoré zvieracie orgány nahradia tie ľudské. 90 ročná osoba má pečeň, ale v skutočnosti je to pečeň z prehistorického človeka napríklad z dôb pravekého človeka. Ale to sa stáva výnimočne.

Prečo je dôležité dostať živiny z krvi do buniek a ako na to
Ďalší problém v staršom veku je, ako dostať živiny do tela, pretože trávenie v rámci starnutia nie je schopné vyživiť kvalitne a dostatočne bunky tela. A teda trávenie sa presúva na kožu a to každý deň. Tak isto sa modifikujú tukové bunky, ktoré spracujú to, čo vytvorí trávenie, ale je nepoužiteľné pre bunky. A do trávenia dostaneme už upravené živiny v podobe výživových doplnkov, ktoré trávenie nezlikviduje. V staršom veku treba počítať s tým, že starobou poškodené trávenie je schopné zničiť rôzne lieky, alebo z nich vyrobiť doslova jedovaté látky. Veštecky sa dá preveriť, či výživový doplnok prešiel do tela a stal sa pre bunky užitočný. Cez trávenie sa výborne dostane vlastný moč, tak isto nanolátky a látky, ktoré boli hlboko zmrazené a vysušené a blížia sa k veľkosti nanolátok. Aj niektoré homeopatiká na cukrových guličkách sa dostanú do tela a buniek a nemusia čakať na iné látky, ktoré ich prevedú cez bunkové blany do vnútra bunky.

Teda do tela sme dostali potrebné látky užitočné pre bunky. No máme tu niekoľko ďalších problémov a to, či v tele máme aj potrebné látky na prechod cez bunkovú blanu, ktorá je na povrchu bunky. Týchto látok je veľa, sú to hlavne B vitamíny. Napríklad bez B12 vitamínu je údržba buniek príliš slabá až nemožná. Nitroglycerín tak isto prevádza do buniek živiny. Keď sa netvorí, je problém dostať živiny do buniek. Kyselina lipoová – vitamín B13 tiež zabezpečuje prechod niektorých živín do vnútra buniek. Tak isto je tu inzulín a jeho potenciál zabezpečiť prechod cukrov do buniek. Aj toto treba veštecky kontrolovať pri výžive buniek.

Je tu aj výnimka a to sú nanolátky a moč, ktoré sú jedinečné tým, že už prešli telom, sú organizmu známe a v žalúdku sú hneď absorbované a tak isto sú schopné ísť do buniek bez toho, aby potrebovali na to iné chemické látky. A tak vývoj nanovýživových látok je šanca vyživiť aj 90 ročnú osobu a to je výnimočná schopnosť modernej chémie.

Problematika toxínov a ich potreba v organizme
Niektoré látky sú pre organizmus skutočne nebezpečné a stačí mikrodávka a človek okamžite zomrie. Ale tu ide skôr o látky, ktoré sa vytvorili pri činnosti organizmu a sú vylúčené močom, potom, alebo stolicou. Ale nie všetky toxické látky idú z tela von takýmto spôsobom. Pečeň si odvedie veľkou vrátnikovou žilou rovno toxické látky a tu ich uloží, likviduje a dokonca vytvára z nich nové užitočné látky. Napríklad vegetarián alebo vegán nemusí mať dosť toxických látok a jeho pečeň potom nedokáže dať telu tu masívnu chémiu vyrobenú práve z toxických látok v žilovom systéme. A tak isto hormonálna žľaza hypofýza v mozgu tvorí potrebné látky zo žilových toxínov. Obličky skôr udržujú určitú rozumnú hladinu toxínov v krvi a prebytok likvidujú. V niektorých prípadoch v staršom veku sa modifikujú potné žľazy a sú schopné spracovať toxíny a meniť ich na užitočné látky. Dajú sa modifikovať aj tukové bunky a tie sa upravia tak, že spracujú nevhodné toxické látky a spravia z nich užitočné látky. Napríklad v kostnej špongii vo vnútri kostí sú chemické fabriky, ktoré dokonca dokážu niektoré prvky zmeniť na iné prvky.

Aj klasická látka ako je cukor sa v organizme ukladá ako zásoba. Ale keď je tých zásob veľa a uložili sa do nohy, tak to je už závažný problém. Dokážu upchať a poškodiť celý systém ciev a žíl. Ešte horšia je situácia, keď namiesto toho, aby odpady odišli močom, začínajú sa skladovať v organizme a najčastejšie v tuku. A po čase je z tukových buniek hotová žumpa.

Môže sa stať, že organizmus vyprodukuje z nejakej činnosti určité toxické látky a obličky ich nedokážu z krvi dostať bežne a musíte obličkám pomôcť užitím niečoho ako diuretikum na zrýchlenie a zefektívnenie obličiek.

Pre organizmus môžu byť životunebezpečné jedovaté huby, rádioaktívne látky, ale aj niektoré mikroorganizmy, ktoré v ľudskom tele vylučujú určité toxické látky. Pre telo sú nebezpečné aj onkologické bunky, ktoré tiež produkujú rôzne jedovaté látky. Dokonca vlastné trávenie napríklad anorektičiek – extrémna chudosť – začne produkovať látky doslova podobné jedom a zničia celý organizmus. Samotné hormonálne žľazy sa môžu geneticky poškodiť a produkovať onko hormonálne látky alebo látky podporujúce rast cýst.

Ukladanie toxínov v končatinách
Tak toto je doslova hromadný jav a dotýka sa mimoriadne veľa ľudí v staršom veku. Vyplýva hlavne z toho, že cirkulácia krvi je v oblasti nôh nedostatočná. Svaly na nohách už nefungujú dobre. Vo vnútri žíl zlyháva systém takých malých dvierok za sebou v celých žilách. Krv ide v žile hore a otvárajú sa také mikro stavidlá tak jeden centimetrov za sebou. A často sú v staršom veku poškodené. Často v nohách praskajú a lámu sa mikrovlásočnice a k bunkám sa dostáva množstvo toxínov.

Iný prípad je nedostatočná činnosť obličiek a organizmus musí niekde uložiť toxíny, ktoré už nespracuje pečeň, nestrávia hrubé črevá alebo obličky. Musí tak urobiť, aby organizmus zachránil. Radšej obetuje nohy ako celý organizmus.

Pri nedostatku enzýmu serrapeptáza nemá čo čistiť zbytky cholesterolu v systéme cievok a žiliek. Upchávanie môže spôsobovať v staršom veku lepok pri veľkom množstve jedenia obilnín. Ale stačí dostatočne dlho držať bezlepkovú diétu a zvyčajne upchávanie buniek lepkom prestane.

Ďalší potenciál na upchávanie buniek aj v iných častiach tela má zlyhávajúce trávenie, ktoré vyrába látky, ktoré bunky vlastne nepotrebujú a organizmus sa ich nevie dobre zbaviť, a tak ich niekde uloží. Pomáhať môžu modifikované bunky, ktoré s určitým úsilím sú schopné tieto látky spracovať. Prípadne pomôže vyhladovanie organizmu a látky sa minú alebo iné detoxikačné riešenie. Horšie je, keď látky zodpovedné za zhromaždenie látok sa nejako pozmenia a môžu nekontrolovateľne ukladať v tele zásoby v nevhodných množstvách.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.