A čo to vlastne je? Niekoľko mesiacov chudnutia ste predvádzali organizmu nedostatok jedla a často aj prebytok fyzického pohybu nad bežnú mieru. A po schudnutí zase predvádzate prebytok jedla a nedostatok aktívneho pohybu. Organizmus to zobral trochu inak. Dali ste mu na známosť, že vo vašom živote budú teraz obdobia nedostatku a obdobia dostatku. A tak keď bude obdobie dostatku, trávenie sa zorganizuje, aby z prichádzajúceho jedla vydolovalo čo najviac živín a to rovno do tuku. A keď budete striedať obdobia, kedy chudnete a extrémne cvičíte a potom zase všetko jete a bez pohybu, tak sa nakoniec organizmus dostane do stavu, že vás po rozhodnutí zase chudnúť skosí na kolená a na druhý deň diétovania vás donúti zjesť aj vlastné topánky a tento stav nezastavíte. Jojo efekt pri chudnutí z vás vyrobí bulimika. To je osoba, ktorá stále žerie a žerie a nič iné nerobí, trávenie v žalúdku ide ako nezastaviteľná fabrika na extrémne rýchle vytrávenie. Zjedli ste koňa a za hodinu ste ho vytrávili a za ďalšiu hodinu môžete tráviť ďalšieho koňa. A teda dobre si zvážte, ako mienite chudnúť.


Potom je tu anorektik, ktorý sa rozhodne pribrať a tak zje, čo sa dá. Napríklad sa bude nalievať detským sunarom, priberie, ale zároveň sa zhrozí, že je ako balón a to nesmie byť. V predstavách si neustále predstavuje, aký je sunar toxický, nechutný a viac ho do úst nedá a zase sa chudne ešte dramatickejšie. Anorektik nastupuje po každom pokuse pribrať k drastickejšej forme anorexie a končí to túžbou stať sa neviditeľný. A takto sa postupovať nesmie.

Tak isto by ste nemali chudnúť tak, aby ste si niektorými vyživovacími doplnkami zničili niektorý orgán a systém tela. Niektoré prípravky na chudnutie vyzerajú celkom neškodne. Pri dlhodobom užívaní môžu poškodiť zdravie. Niektorí jedinci môžu na niektoré druhy vyživovacích doplnkov a čajov reagovať nevhodne. A bohužiaľ, skoro všetky lieky na chudnutie, či už na lekársky predpis alebo voľne predajné, sú zamerané na rýchly efekt a ten ide k likvidácii a poškodeniu buniek. Málokto si uvedomuje, že tukové bunky môžu byť staršom veku aj náhradou za chýbajúce látky v tele. Tuk obsahuje množstvo kmeňových buniek a sú schopné za určitých okolností produkovať hormóny tela, enzýmové látky, steroidy a iné látky. A tak je veľmi dobré rozmyslieť si, ako budete postupovať a či chcete tukové bunky zničiť alebo nie. Ja osobne využívam tuk a jeho bunky na doplnkovú produkciu hormónov do tela a v žiadnom prípade nepristúpim na takú diétu a lieky, ktoré by poškodili tukové bunky. Je to jediný zdroj náhradnej chémie v ľudskom tele.

Nižšie si nájdete prehľad niektorých produktov na chudnutie. Odporúčam využiť rôzne fóra na internete o účinnosti týchto produktov.

Slimfit 2000
http://slimfit2000.com/sk/index.php

Chilliburner z čili papričiek
http://www.chilliburner.sk/

Extra Slim
http://www.zdravy-zivot.sk/zdravy-zivot/eshop/3-1-Chudnutie-a-diety/2-2-Extra-Slim-tabletky
http://easy-fit.eu/sk/index.php?gclid=CK3Uutyf3a4CFcnP3wodTQTUWQ

Prehľad liekov na chudnutie
http://www.mojalekaren.sk/diety-pripravky-na-chudnutie

UltraGard
http://www.mojalekaren.sk/farmax-ultragard-60cps/

Japonské čaje
http://www.mojalekaren.sk/hannasaki-prim-powder-tea-100g/
Zmes japonských čajov, ktorá napomáha spaľovaniu tukov
http://www.mojalekaren.sk/sakura-cherry-powder-100g/
http://www.mojalekaren.sk/sayonara-slim-line-100g/

Zoznam liekov na chudnutie
http://www.najnakup.sk/pripravky-na-chudnutie

Homeoslim
http://www.mojalekaren.sk/homeoslim-30ml/

HCA
http://www.dav.sk/produkt-4132/hca

Prehľad spaľovačov tukov
http://www.efitness.sk/sportova-vyziva-spalovace/5946c/

Guggul
Spáli tuk, ale nezmení tukové bunky – zo stromu Commiphora mukul
http://www.efitness.sk/sportova-vyziva-spalovace-guggul-90-cps/115991p/

Lecitín
http://gym.sk/lecitin-100-kps-p-184.html
http://www.gsklub.sk/products/9462-gs-lecitin-120012020-kapsul-navyse

Slimming
http://www.profitrade.sk/product/zostihlujuci-gel-slimming-gel-645/

Lipidioend
http://www.dermedic.sk/index.php/celulitida-strie/168-gel-na-strie

Diéty a eshopy
www.egrtkatalog.sk
www.sportujeme.sk
www.infinityobchod.sk
www.vyzivapreteba.sk
www.dietalegre.sk
www.aha-shop.sk
www.katkinshop.eu
www.herb4lifeprodukty.sk
www.mojalekaren.sk/diety-pripravky-na-chudnutie/
www.najlekaren.eu/160-chudnutie

Náplaste na chudnutie
www.mixxer.sk/falcon/eshop/85-1-Chudnutie-a-celulitida

Zdroj foto: www.sxc.huZoznam ďalších článkov: