Určitá látka sa stáva nebezpečná pre organizmus, a teda dalo by sa povedať, že je to toxická látka a poškodzuje organizmus. Samozrejme, niektoré alergické reakcie sme schopní vidieť na tele človeka, ale niektoré zostanú dlhodobo skryté a tým mimoriadne nebezpečné.


Celkovo možno chápať alergie ako prehnanú a neadekvátnu reakciu na určité množstvo určitej látky. Teda treba zabrániť prísunu tejto látky, lebo je pre organizmus nebezpečná a možno hovoriť aj toxická. Opakom je nedostatočná reakcia organizmu na nevhodné látky v tele a ich hromadenie. Napríklad aj staroba je obdobie, kde už hospodárenie s odpadmi v ľudskom tele prestáva fungovať optimálne a treba do týchto procesov zasahovať detoxikačnými kúrami.

Alergia je prehnaná neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame v našom prostredí. Je spôsobená nesprávnou aktiváciou protilátok zo skupiny imunoglobulínov vplyvom daného alergénu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Alergia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alergie
Imunita je odolnosť živého organizmu - schopnosť živého organizmu "úspešne" reagovať - voči pôvodcovi choroby - jedu alebo vôbec určitej látke (najmä na nádory a transplantáty - tzv. protinádorová imunita a transplantačná imunita).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Imunita_%28biologie%29
Webová stránka o alergiách.
http://www.alergia.sk/
Imuno-alergická ambulancia
http://www.imuno-alergo.sk/
Alergia - charakteristika
http://primar.sme.sk/c/4117310/alergia-charakteristika.html
Portál pre alergikov
http://prealergikov.sk/texty/alergia.htmlZoznam ďalších článkov: