Ďalší spôsob, ako sa chrániť prieniku toxických látok do ľudského tela je starať sa o svoje zdravie a mať tak dobre fungujúci imunitný systém, že nebudete brať mnoho rokov žiadne antibiotiká. Starostlivosť o zdravie je v prevencii a tá obmedzuje množstvo synteticky vyrobených liekov.

Ďalším opatrením na zníženie rizikových toxínov v tele je strava orientovaná na vegetariánstvo a vegánstvo. A najlepšie si svoje produkty dopestovať sám. No pozor na tú skutočnosť, že dôsledné vegánstvo a vegetariánstvo vedie často k nedostatku nutných toxínov. Uvedomte si, že pečeň tvorí užitočné látky v tele práve z nahromadených toxických látok.

Veľmi dobre je používať pracie prostriedky pre deti alebo alergikov a aj tým sa potom pokožka tela nedostáva do kontaktu s toxickými látkami z prania.


Pokiaľ nemusíte, tak necestujte do exotických krajín. A pokiaľ neodoláte, tak jesť jedlo v zaručených reštauráciách a nie z pouličného predaja a po príchode detoxikovať celý tráviaci systém. Celková výmena mikroflóry v tráviacom trakte.

Pokiaľ musíte navštevovať spoločné sociálne zariadenia a napríklad aj nemocničné priestory, tak je na mieste zvýšená pozornosť, aby ste si nenazbierali nevhodné mikroorganizmy a potom následne sa vám mikróby odvďačia produkciou toxínov z nich samotných.

V staršom veku je likvidácia toxínov a ich hromadenie v ľudskom tele rizikovejšie. A tak je potrebné mať v potrave vhodné množstvá obilných otrúb a iných druhov vlákniny, ktorá nedovolí, aby cez hrubé črevo prenikali toxíny do ľudského tela. V staršom veku znížiť množstvo mäsových výrobkov v dennej strave. Tak isto v staršom veku je rozumné obnovovať mikroflóru žalúdka bifido tabletkami a jogurtmi.

Prehľad bio produktov
http://www.berkana.sk/
http://www.biologika.sk/
Čo je to bio produkt?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bioprodukt

Zoznam e-shopov s biopotravinami
http://www.cimax.sk/lieky/biopotravinyZoznam ďalších článkov: