Loading...
 

Lymfatické uzliny, miazga a riečisko

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 12:17 - (4546 Reads)
Ešte by som sa v tomto článku vrátil k jednej intuitívnej štúdii súvisiacej s ochoreniami konečníka. Realizovali sme intuitívny prieskum asi 100 osôb, ktoré majú hemeroidy a celkovú chorobnosť konečníka a skúmali sme intuitívne vzorku asi 100 osôb, ktoré majú konečník v stopercentnom poriadku. Objavili sme priamu súvislosť medzi chorobným stavom lymfatických uzlín a chorobnosťou konečníka.

Crohnova choroba a celkovo dýchacia a tráviaca sústava

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 12:15 - (3639 Reads)
Crohnova choroba môže postihnúť celý systém a všetky vrstvy dýchacej alebo tráviacej trubice. Tu všade môže spôsobovať silné zápaly, mikro zápaly vo vnútri buniek, rôzne poškodenia, a tak isto rôzne druhy zhubného a nezhubného bujnenia. Tak isto táto choroba nepriamo poškodzuje príjem živín z potravy. Následne sa poškodzuje žilové, cievne a lymfatické riečisko v týchto oblastiach. Tak isto je znehodnotená mikroflóra.

Alternatívne postupy pri diagnostike a liečbe hrubého čreva

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 12:12 - (4593 Reads)
V prvom rade je potrebná v liečiteľstve a alternatívnej medicíne pri ochorení hrubého čreva a konečníka takzvaná intuitívna diagnostika, ktorá sa často opiera o skúsenosti pacienta, ale tak isto sú vítané vyšetrenia od lekárov. Pacient môže požiadať o lekárske vyšetrenie na základe intuitívneho odhadu liečiteľa. Intuitívna liečiteľská diagnostika je skôr o zistení príčiny, čo chorobu spôsobuje. Diagnostika a čo najsprávnejšie určenie, čo spôsobilo chorobu, je jedna vec.

Hrubé črevo a vláknina

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 12:09 - (5104 Reads)
Vhodná výživa v prípade ochorenia hrubého čreva, ale aj ako prevencia pred ochorením hrubého čreva. Celkovo problematika zdravej výživy je, ako sa hovorí, nočný horor. V prvom rade, pokiaľ chce mať niekto zdravé črevá, tak musí k hrubému črevu pridať ústnu dutinu, slinné žľazy, dýchaciu trubicu, žalúdok, žalúdočné šťavy, pečeň, žlčník, tenké črevá, pankreas, hrubé črevo a konečník. A to sa potom všetko okolo vhodného stravovania zamotáva.

Hrubé črevo a ošetrovanie konečníka

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 12:04 - (6678 Reads)
Rozoberieme si problematiku hemeroidov a chorobných stavov v konečníku hrubého čreva. Skúsime sa na to pozrieť hlavne z pohľadu alternatívnej medicíny a menej z pohľadu klasickej medicíny. V prvom rade platí pre rozumných pacientov, že pokiaľ je stav konečníka akútny, tak je tu v prvom rade lekárske vyšetrenie a lekárska starostlivosť. Pokiaľ je stav konečníka iba v stave začínajúcej chorobnosti, tak je možné využiť alternatívnu medicínu.

Hrubé črevo

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-28 11:59 - (6034 Reads)
Keď sa chce niekto v problematike hrubého čreva dobre vyznať a nemá v tejto oblasti školské vzdelanie, tak je vhodné využiť zdroje na Wikipédii. K tomu si treba nájsť obrázky a na Youtube videá o hrubom čreve a jeho fungovaní. Najlepšie je to hľadať pod anglickým výrazom (large intestine) alebo (large bowel). Vtedy nájdete viacej videí, ako cez slovenské alebo české výrazy. Už aj rozumové spoznanie hrubého čreva vytvára potenciál na liečbu hrubého čreva.

Opuchy a rôzne druhy poškodenia trávenia

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-14 10:44 - (16680 Reads)
Ako človeku trávi a ako je vyživovaný, taký to bude mať vplyv aj na opuch, keď sa objaví. Nedostatočné vyživovanie môže priamo viesť k opuchu. Pri existujúcom opuchu, zavodnení organizmu alebo chorobe treba skúmať medicínskymi metódami a aj intuitívne liečiteľsky, či chorobu nemá na svedomí práve zlé vyživovanie pacienta, teda ako sa stravuje. Alebo treba diagnostikovať slinné žľazy, činnosť žalúdka, tenkých čriev, pankreasu, pečene a aj hrubého čreva.

Opuchy a toxíny v tele

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-14 10:40 - (5848 Reads)
Téma: detoxikácia, pečeň a spracovanie toxínov, hypofýza a spracovanie toxínov, nedostatočná činnosť obličiek, hromadenie určitých látok v tele v nadmernom množstve, organizmus produkuje nevhodné látky, hormonálne poruchy, poruchy v tukovom orgáne tela. Budem rozoberať tému, ktorá sa zaoberá hromadením nevhodných látok v tele z rôznych dôvodov. V prvom rade si musíme uvedomiť, čo sú toxické látky a ako sa ich telo zbavuje.

Opuchy a stav krvnej plazmy

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-14 10:27 - (4693 Reads)
K poškodeniu krvnej plazmy zvyčajne príde pri poškodení pečene a tvorbe albumínu, ktorý tvorí asi 60 % krvnej plazmy. Zbytok je telová voda. Na začiatku liečby rozsiahlych opuchov je medicínska diagnostika krvi a keď je krvná plazma v neporiadku, tak nahradenie krvnej plazmy alebo liečba pečene, ktorá tvorí albumín. V prípade iba neurčitého nedostatku albumínu v krvnej plazme je potrebné liečiť obličky a pomáhať organizmu napr. aj pitím surovej zemiakovej šťavy.

Opuchy a zavodnenie tela

Author: Saša Pueblo - Published 2011-06-14 10:22 - (39667 Reads)
Je celkovo problém zistiť, do akej miery sa hromadenie vody podieľa na opuchoch na povrchu tela ako je koža, svaly a tuk a skrytých opuchoch orgánov tela. Súčasťou opuchu sú aj chorobné poruchy prebytku alebo nedostatku vody v tele. Na začiatok je potrebná vhodná diagnostika. Medicínsky systém stojí na klasických vyšetreniach krvi a moču. Aj alternatívne intuitívne odhady príčiny ochorenia by mali začínať pri obličkách a ich zdravotnom stave.
  • «
  • 1 (current)
  • 2

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie