Loading...
 

Chrbtica a chiropraxia

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 11:16 - (5276 Reads)
Chiropraktik je osoba, ktorá má mimoriadny cit v rukách a je schopná špeciálnymi hmatmi u pacientov napraviť pozície platničiek medzi stavcami. Takéto niečo si nemôže pacient robiť sám a musí jednoducho navštíviť chiropraktika, ktorý je školený a má mnohoročnú prax. Ide o celkom dobrú prevenciu a starostlivosť o chrbticu a dobré uloženie platničiek v chrbtici.

Chrbtica a akupresúra

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 11:13 - (4015 Reads)
Ide o špeciálnu techniku a špeciálnu starostlivosť o chrbticu a hlavne o nervové zakončenia v oblasti chrbtice. V zásade je dobré si na chrbticu robiť túto terapiu raz za mesiac. Sadnete si rozkročmo na stoličku a druhá osoba si zoberie do rúk niečo ako tenkú kovovú ihlicu, ktorá má tupý hrot. Osoba vyhmatá na chrbtici vrch jedného stavca a zatlačí naň ihlicou.

Chrbtica - odpružená obuv, gélové a ortopedické vložky

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 11:08 - (6995 Reads)
Celkovo je táto preventívna terapia málo využívaná. Ide o nové technológie odpruženej obuvi. Ide väčšinou o bežeckú obuv, ale je veľmi dobrá na to, aby odpružila údery chodidiel o tvrdý podklad chodníkov a ciest. Napríklad osoby s nadváhou ju ocenia v tom zmysle, že nebudú pri dlhšej chôdzi nadmerne zaťažovať platničky chrbtice.

Chrbtica – bandáže a korzety

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 11:05 - (6471 Reads)
Pokiaľ je chrbtica v príliš zlom stave, je možné ju posilniť a pomôcť bandážovaním alebo korzetom. Tento druh ochrany možno nosiť alebo v ňom spávať aj vtedy, keď ide o preventívnu bezpečnosť, aby osobe pri nevhodnej pohybovej aktivite nepraskla platnička alebo sa niečo v chrbtici nepoškodilo.

Chrbtica – elektroliečba, magnetoliečba a ultrazvuk

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 11:03 - (5917 Reads)
Na chrbticu, jej uzdravenie, ale aj prevenciu je dobré využívať množstvo rôznych terapií. Elektroliečba sa dá robiť aj v domácich podmienkach so zakúpeným menším zariadením. Aj magnetoterpaia je vhodná pre liečbu a prevenciu okolo chrbtice a platničiek. V zásade všetko, čo používate okolo chrupaviek kĺbov, možno použiť aj pre údržbu a starostlivosť o chrbticu.

Chrbtica - stoličky, matrace a rošty

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 10:47 - (5164 Reads)
Pokiaľ má niekto problémy s chrbticou a lekár konštatoval, že stav chrbtice je problematický, tak je múdre sa začať starať o svoju chrbticu aj trochu inak. Je dobré sa pozrieť na svoju chrbticu aj z hľadiska toho, ako sa dá chrániť a čo najmenej zaťažovať. Napríklad chrbtica sa z hľadiska lekárov a aj liečiteľov nedá vyliečiť, ale to neznamená, že o chrbticu sa netreba starať.

Ako zmeniť pohyb pri poškodenej chrbtici

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 10:43 - (9294 Reads)
Niektoré osoby chodia tak, akoby chrbtica bola vešiak pre svaly tela. A to nie je múdre, takto zaťažovať chrbticu. Naopak, svaly majú pomáhať chrbtici byť v stabilnom a spevnenom stave. Pozrite sa na svoje svaly zadku. Ťahajú chrbticu dole a to tým, že nie sú zovreté a netlačia hore, ale visia dole? A tak si to skúste zmeniť. A čo robia ostatné svaly, napr. brušné? Visia dole alebo tlačia pekne dovnútra a pomáhajú chrbtici v oblasti brucha?

Chrbtica - akupunktúra, osteopatia, masáže, kozmodisk

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 10:38 - (4231 Reads)
Ide tu o ďalšie možnosti, ako sa starať a liečiť chrbticu. Akupunktúru si asi nebudete robiť sami, ale využijete akupunkturistu. Akupresúru chrbtice vám môže robiť aj člen domácnosti. Čo sa týka masáže chrbta a chrbtice, tak to sa radšej spoľahnite na profesionálneho maséra. Kozmodisk je tiež vhodná pomôcka pre chrbticu a pomôže ju udržať v dobrej kondícii.

Ochorenia chrbtice

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 10:33 - (3573 Reads)
Chrbtica je komplikovaná záležitosť a môže trpieť množstvom chorobných stavov. Napríklad je to odvápňovanie stavcov, v oblasti stavcov sa môžu vyskytovať rôzne nevhodné mikroorganizmy. Stavce a platničky spolu drží pokope množstvo šliach. Šľachy sa hoja a údržbujú najlepšie, keď sa podchladia napríklad vrecúškom mrazenej zeleniny.

Chrbtica - anatomická stavba

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-28 10:13 - (6596 Reads)
Asi nebude dvakrát zaujímavé študovať si veci okolo chrbtice. Ale skúste sa trochu premôcť a niečo si okolo chrbtice prečítať. Pre dobrú starostlivosť je dobré si vedieť predstaviť chrbticu a uložiť si o nej množstvo obrázkov a informácií. Vytvára to dobrú silu vôle. A aj vedomosti okolo chrbtice a jej fungovaní sú už určitý druh liečby.
  • «
  • 1 (current)
  • 2

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie