Loading...
 

Webové stránky o chudnutí

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:55 - (3026 Reads)
Zozbieral som webové stránky, ktoré sa venujú chudnutiu. Verím, že si nájdete množstvo dobrých informácií. Je dobré spoznať aj názory iných, ktorí chudli osobne alebo poznajú množstvo prípadov a ich osudy. Je veľa možností a skúseností, ako osedlať obezitu. Skúste sa inšpirovať, naberte skúsenosti a využite to pre svoj prospech.

Psychické problémy pri chudnutí

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:49 - (3163 Reads)
Netreba podceňovať ani psychické faktory obezity. Ide napríklad o prípady, kde jedlo a prejedanie sa je náhradou za lieky od psychiatra. Osoba sa po príchode domov uvoľní a potrebuje zvýšiť svoju pohodu ešte jedlom. A tu treba zasiahnuť a namiesto neprimeraného jedenia radšej siahnuť po čaji alebo liekoch na upokojenie. Nie je dobré navodzovať si pohodu návykom na prejedanie sa.

Chudnutie a pohyb

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:39 - (2768 Reads)
Pohyb pri chudnutí je vhodnejší pre vekovo mladšiu kategóriu jedincov. Pri obezite by som neodporúčal začať zostra a hocijaký spôsob fyzickej aktivity. Ďalej je potrebné si uvedomiť, že chudnutie extrémnym pohybom je tak isto schéma vedúca k jojo efektu. Pokiaľ je nadváha vysoká, tak je lepšie pohyb presunúť do plaveckého bazéna a nie behať alebo ísť do posilňovne.

Pri chudnutí využite masáže a aj prístroje

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:32 - (3193 Reads)
Pokiaľ myslíte chudnutie a ozdravovanie vášho organizmu vážne, tak si všimnete aj rôzne pomôcky, ktoré vám pomôžu: prístroj na meranie tuku, prístroje na meranie počtu krokov a tak isto špeciálne váhy na kontrolu chudnutia. Pre chudnutie a ozdravovanie tela treba určitým spôsobom kontrolovať kalorickú hodnotu jedla, koľko si toho môžete dovoliť zjesť.

Žiadne jojo efekty a poškodzovanie buniek

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:25 - (3801 Reads)
Osoba, ktorá sa rozhodla chudnúť, si vyberie nejaký postup chudnutia a skutočne sa jej za pár mesiacov podarí schudnúť. A ako je zvykom, táto osoba sa bez problémov vráti ku klasickej strave, kde bude zase prijímať viac kalórií ako spáli a potrebuje pre život. A nastane neslávny jojo efekt.

Športová strava po 50. roku života

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:22 - (3618 Reads)
Ide o špecifický druh stravy vyvíjaný posledných asi 20 rokov pre vrcholových športovcov. Logika v tomto smere je celkovo jasná. Športovec podáva extrémne a špičkové fyzické výkony a tréning a súťaž sú poriadne náročné. Nie je žiaduce, aby športovec po vrcholovom výkone jedol normálne jedlo. Cieľ je jedlo upraviť do podoby rýchlo stráviteľnej potravy a rýchlej obnovy síl.

Celkovo o strave a chudnutí

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:16 - (3170 Reads)
Chcem sa tu venovať problematike stravy a spôsobu stravovania celkovo. Máme civilizáciu a určite iný druh stravovania ako majú napríklad divoké zvieratá. V prírode si zvieratá neupravujú nijakým špeciálnym spôsobom stravu, teda strava je prirodzené surová.

Najdôležitejšie oblasti pre liečbe obezity

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:11 - (3017 Reads)
Pokiaľ chcete rozumieť svojmu tráviacemu a vyživovaciemu systému, je dobré vedieť o pár miestach v tele a čo znamenajú pre vaše diétovanie. Nie je múdre, keď človek podceňuje oblasť poznania, ako to v ňom funguje pri trávení a výžive. Ešte stále je chudnutie alebo priberanie otázka silnej vôle, výdrže a chuti žiť zdravo.

Prírodné steroidy, odvodnenie a vysušenie

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:08 - (6359 Reads)
Problematika obezity, ale aj anorexie a často aj bulímie, je problematika fungovania nadobličiek. Pri anorexii nadobličky produkujú príliš veľa steroidov a kortikoidných látok. Takáto vysoká produkcia vedie k extrémnej chudosti a aj k odvodneniu a chemickému vysušovaniu organizmu.

Príklad kompletnej liečby pre obéznu osobu

Author: Saša Pueblo - Published 2012-05-23 11:03 - (3966 Reads)
Toto je príklad liečby pre obéznu osobu po 50. roku života. Ide o ukážku, čím všetkým by sa mala preliečiť, aby dosiahla určitý optimálny stav, kde telo prijíma určité množstvo kalórií a zároveň ich spaľuje. Koncept liečby ide najprv k preliečeniu prívesku mozgového (amygdala), ktorý sa nachádza v mozgu. Tento maličký orgánik veľký ako necht malíčka riadi celý systém trávenia a vyživovania. To má na starosti prípravok Hoodia, v zásade ide o kaktus.
  • «
  • 1 (current)
  • 2

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie