Loading...
 

ZÁKROKY V ESTETICKEJ DERMATOLÓGII

Zoznam zákrokov a ošetrení v estetickej dermatológii. Plastické operácie, výplne, laserové ošetrenie, prístrojové ošetrenie - rádiofrekvenčné, ultrazvukové, infračervené.
Dátum: 2015

dermatologia-zakroky.jpg

Plastická chirurgia – invazívne zákroky
Operácia viečok. Plastika viečok odstraňuje nadbytočnú kožu, tuk a sval z horných a dolných očných viečok. Zákrok prebieha v lokálnej anestéze
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/operacia-viecok/
Facelift a necklift – lifting tváre a krku je vhodný u pacientov s viditeľným výrazným poklesom mäkkého tkaniva dolnej časti tváre, krku
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/facelift/
Foreheadlift a browlift – lifting čela a obočia. Operácia spočíva v dvihnutí a napnutí poklesnutých a ochabnutých štruktúr. Zákrok sa vykonáva v lokálnej, v prípadne v celkovej anestéze.
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/browlift/
Lipofilling - výplne vlastným tukom. Podstatou zákroku je, že tuk, ktorý získame odsatím z iných častí tela využijeme ako výplň.
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/vyplne-tukom/
Silikónové tvárové implantáty na zvýraznenie alebo vystuženie tvárového skeletu najmä v oblasti lícnych kostí, brady a dolnej čeľuste.
http://www.esthetic.sk/45/tvarove-implantaty-novinka/
Brachioplastika - vypnutie kože ramien. Pri nadmernej redukcii hmotnosti sa často stáva, že medzi ramenom a lakťom dochádza k ovisnutiu kože. Tento stav je možné riešiť chirurgickým odstránením nadbytku kože i podkožia.
http://www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/brachioplastika

Výplňové ošetrenie
Botulotoxín - vyhladenie vrások. Je to injekčná metóda na korekciu mimických vrások. Aplikáciou oslabujeme až inaktivujeme mimické svaly, ktoré sa podieľajú na tvorbe mimických vrások
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/omladenie_tvare/omladenie_tvare-menu4/
Mezoterapia je ošetrenie, pri ktorom sa do pleti rovnomerne injektuje gél s obsahom vitamínov, výživných látok a nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej
http://www.lumines.sk/mezoterapia-celkove-omladenie-pleti
Mezoterapia kmeňovými bunkami. Ide o metódu, pri ktorej sa injekčne aplikuje zmes peptidov, rastových hormónov a výťažku z kmeňových buniek.
http://www.esthetic.sk/92/omladzovanie-kmenovymi-bunkami/
Sculptra je nový typ injekcie, ktorý obsahuje kyselinu poly-L-mliečnu. Tá účinkuje stimulačne na tkanivá. Pomáha nahradiť stratený kolagén a kyselinu hyaluronovú na tvári, vypne pokožku a stimuluje vaše tkanivá k produkcii vlastného materiálu, ktorý následne vypĺňa hĺbkové tvárové záhyby a vrásky.
http://www.medicalmkp.sk/zakroky/tvar/kyselina-polymliecna/sculptra/
Lipofilling - jedná sa o jednoduchý ambulantný výkon, pri ktorom sa odoberie malý objem podkožného tuku, ktorý sa použije na vyplnenie vrások, lícnych kostí, kruhov pod očami, pier, či korekciu kontúr tváre.
http://www.iem.sk/page/uvod/korektivna-dermatologia/zakroky/antiaging-omladzovacie-zakroky/lipofilling/
Radiesse objemová výplň. Injekčnou aplikáciou Radiesse objemová výplň sa okamžite poskytne objem a vypnutie potrebné pre zmiernenie príznakov starnutia, a to vďaka v produkte obsiahnutým mikrosféram založeným na vápniku a géle.
http://www.royalclinics.sk/radiesse-objemova-vypln-vrasok.xhtml

Laserové ošetrenie
CO2 laserový resurfacing tváre. CO2 Laser vytvára na pleti tisíce jemných mikroskopických bodov oddelených neporušenými úsekmi pokožky stimuluje jej obnovu a novotvorbu.
http://www.dermacenter.sk/?a=co2-laserovy-resurfacing-tvare-1
Laserová liečba vypadávania vlasov - biostimulačným laserovým hrebeňom
http://www.dermatrend.sk/bb/index.php?page=news&act=87
Q-SWITCH laser prejde hlboko do pokožky čím dochádza k zlepšeniu štruktúry pleti a celkovému ozdraveniu pleti, odstráneniu vrások, pigmentových škvŕn. Vďaka preniknutiu do pokožky sa tento laser využíva na odstránenie tetovania.
http://www.dermacenter.sk/?a=q-switch-laser-1&w=nr
Ošetrenie pleti laserom. Fotorejuvenizácia Skinlight a regenerácia kožných štruktúr, vyhladenie vrások, odstraňovanie nadmerného ochlpenia, odstraňovanie cievnych prejavov – metličkové cievky, bradavice, jazvy
http://www.paracelsi.sk/sk/index.php
Laserová rejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom Depilight. Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
http://www.dermacenter.sk/?a=laserova-rejuvenizacia-8&w=ba

Peelingy a čistenie pleti
Chemický peeling sa využíva na liečbu jemných i hlbších vrások, odstránenie pigmentových zmien na koži, redukciu jaziev po akné a využíva sa aj na liečbu rôznych kožných ochorení. Využívajú sa najmä tzv. ovocné kyseliny a z nich hlavne kyselina glykolová
http://www.ldc.sk/bratislava/chemicky_peeling.html
Mechanický peeling - mikrodermabrázia. Prúdom mikrokryštálov sa jemne odstraňujú zrohovatelé bunky z povrchu pokožky čím sa dosiahne okamžitý efekt zjemnenia a prekrvenia pleti
http://www.ldc.sk/bratislava/mikrodermabrazia.html
Sonoforéza (skin scrubber) bezbolestne a šetrne čistí pleť pôsobením ultrazvukového vlnenia a odstraňuje odumreté kožné bunky na princípe emulgovania (rozptyľovania) tuku a nečistôt z pórov a ich stieranie z pleti špachtľou.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/skin-scrubber-sonoforeza

Prístrojové ošetrenie
Secret - frakčná mikroihličková rádiofrekvencia. Mikroihličky preniknú do kože priamo ku kolagénovým a elastickým vláknam, kde sa emituje /vypustí/ kontrolované množstvo tepelnej energie. Cielené prehriatie kolagénnych vlákien ma za následok tzv. zmrštenie kolagénu, čo vedie k okamžitému vypnutiu kože a následne prichádza k produkcii nových kolagénnych vlákien, čo zabezpečí po sérii 2-3 ošetrení dlhodobý efekt spevnenia a vypnutia kože.
http://www.ldc.sk/bratislava/secret.html
Mezoterapia prístrojová – microneedling aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým efektom. Pomocou “pera” s nástavcom, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi sa ihličkami sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/mezoterapia-pristrojova-microneedling/
Dracula terapia - liečba obohatenou plazmou na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži
http://www.esthetic.sk/91/dracula-terapia/
Cryomezolift - účinkom kombinácie chladu a mezoterapie dochádza k regenerácii pokožky, pleť sa revitalizuje, hydratuje, omladzuje, obnovuje sa pevnosť a vypnutie pokožky, odstraňujú sa pigmentové škvrny.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/cryomezolift
Thermage lifting s kmeňovými bunkami vyžaduje jedno ošetrenie, ktorého výsledný efekt pretrváva niekoľko rokov. Využíva patentovanú rádiofrekvenciu, ktorá zohrieva vnútorné vrstvy pokožky. Zákrok je bez chirurgie, bez celkovej anestézie a injekcií.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/thermage-lifting-s-kmenovymi-bunkami

Rádiotermolifting, ošetrenie rádiofrekvenciou. Po ošetrovanej partii sa prechádza sondou, cez ktorú rádiofrekvencia z prístroja preniká do kože.
http://www.dermacenter.sk/?a=radiotermolifting-1&w=nr
Oxygenoterapia - kyslíková kúra pre celkové ošetrenie pleti s okamžitým liftingovým efektom. Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/oxygenoterapia
Vysokofrekvenčná terapia - DC HF Therapy. Táto terapia funguje na princípe vysokofrekvenčného prúdu, ktorý dezinfikuje, má antiseptické účinky, sťahuje póry, okysličuje a upokojuje pokožku, má vysokú účinnosť pri vypadávaní vlasov
http://www.dermacenter.sk/?a=vysokofrekvencna-terapia-1&w=nr
Galvanizácia pleti spočíva v používaní galvanických elektród pod povrchom pokožky, čím sa stimuluje, prekrví a bude pevnejšia.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/galvanizacia

Fotomasáž tonizuje pokožku, zlepšuje jej elasticitu a redukuje vrásky. Využíva energiu svetla na vytvorenie biologického fotostimulačného pôsobenia s postupným revitalizačným účinkom tkaniva.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/fotomasaz
Fotosmooth 3D – metóda je založená na kombinácii bipolárnej rádiofrekvenčnej a infračervenej energie a špeciálne vyvinutá na spevnenie ochabnutej pokožky.
http://www.ldc.sk/bratislava/fotosmooth3d.html
Exilis Elite – neinvazívny face lifting. Prístroj funguje na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie.
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/exilis-elite/
Sono hydrolipoklasia je zdravotné ošetrenie založené na podkožnom prenikaní fyziologického alebo sterilného roztoku pre rozpúšťanie tukových buniek, nasledované ošetrením oblasti infiltrácie pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku.
http://www.dermacenter.sk/?a=sono-hydrolipoklasia&w=ba
Ozonizér - najúčinnejšia metóda kozmetického ošetrenia pre aknóznu pleť. Prístroj vytvára vysoké napätie, ktoré vzniká transformáciou striedavého prúdu.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/ozonizer

Ostatné
Zúženie tváre - V-SHAPE. Nový neinvazívny spôsob, ako získať užšiu tvár a výraznejšie lícne kosti
http://www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/zuzenie-tvare-v-shape
Fibrogen - pomocou vlastných buniek fibroblastov dochádza k reštrukturalizácii podkožia
http://plastickachirurgia.sk/zakroky/esteticka-dermatologia/66-fibroblasty
Mezolift pomocou mezonití je šetrné ošetrenie. Nite zavedené do kože majú 2 efekty: niť robí podporu tkaniva, ktoré má tendenciu klesať a navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje.
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/aplikacia-mezoniti/

Články
Čo je kyselina hyaluronová a kto je vhodný kandidát na výplň vrások? (Dr. Pleva radí)
http://www.medicalmkp.sk/co-je-kyselina-hyaluronova-a-kto-je-vhodny-kandidat-na-vypln-vrasok-dr-pleva-radi/
Kedy je vhodný botox a kedy kyselina hyaluronová? (Dr. Pleva radí)
http://www.medicalmkp.sk/kedy-je-vhodny-botox-a-kedy-kyselina-hyaluronova/
Mezoterapia - vitamínová bomba pre vašu pleť
http://www.medicalmkp.sk/mezoterapia-vitaminova-bomba-pre-vasu-plet/
Plné a zvodné pery? Ľahko a jednoducho
http://ulk.sk/2015/11/plne-a-zvodne-pery-lahko-a-jednoducho/
Nesnažím sa meniť vzhľad ľudí za každú cenu
http://somjedinecomam.sk/2014/03/dermatolog-mudr-michaela-blasko/
Nebezpečný biznis s fejkami, za ktorý zaplatíte ohavnosťou
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nebezpecny-biznis-fejky-ohavnost.html

Videá
Najefektívnejšie omladzujúce techniky
https://vimeo.com/142361494
Diamantová mikrodermabrázia
https://www.youtube.com/watch?v=9JEJFPISK6I
Ultrazvukové čistenie pleti - Skin Scrubber. SALON IX.
https://www.youtube.com/watch?v=SBW6w0ipAqM
Injekční výplně a vyhlazení vrásek (botulotoxin a kyselina hyaluronova)
https://www.youtube.com/watch?v=r8SxHYazQ9Y
Mezoterapia - hydratácia tváre - Estetická dermatológia
https://www.youtube.com/watch?v=RERPrlt_oL8
Oxygenoterapia ošetrenie pleti kyslíkom wellness Cvičte sk
https://www.youtube.com/watch?v=0ZGQvBXs4nc
Mediskin- Drakula terapia
https://www.youtube.com/watch?v=cj_hwBnwVeA
Laserový MEZOLIFT, obnova a lifting pokožky – zákrok, ÚLK
https://www.youtube.com/watch?v=90g3V9QzRqo
CO2 resurfacing, BELLEZA centrum
https://www.youtube.com/watch?v=vFsCx7D67Z8

Radiofrekvence v Asklepionu
https://www.youtube.com/watch?v=z-3jMevyb8U
VIVACE - mikroihličková rádiofrekvencia, BELLEZA centrum
https://www.youtube.com/watch?v=r0rylGxipUA
Niťový lifting - fitneska Bibiana
https://www.youtube.com/watch?v=KK6rIMA2fGU
ENVY CLINIC - ENVY LIFT - 3D metóda omladenia (botulotoxín a kyselina hyalurónová)
https://www.youtube.com/watch?v=XnEU1RoRQ_Y
Photodynamische Therapie
https://www.youtube.com/watch?v=rAK33wUi8sI
Pigmentové škvrny a vrásky - CRYOMEZOLIFT
https://www.youtube.com/watch?v=RGeRh1K4YQg
Rádiotermolifting- ošetrenie podtlakovou rádiofrekvenciou
https://www.youtube.com/watch?v=ZBKXYHkZ9vI

Obrázky pred a po operácii
http://www.royalclinics.sk/fotogaleria/c/nosno-ustne-vrasky.xhtml
http://www.estheticon.sk/pred-po-obrazkySúvisiaca téma: Dermatológia

KATALÓG: PLEŤ

Hlavné menu l

KATALÓG A-Z
Adrenalínová turistika
Adresáre firiem
Adresáre medicína
Agroturistika
Alternatívna medicína
Anatómia (36)
Architektúra
Antikoncepcia
Astronómia (3)

Bonsaj
Botanické záhrady

Cykloturistika

Čchi-kung
Články o zdraví

Dermatológia
Detoxikácia
Detská strava
Dieťa - výchova
Diskusné fóra
Doprava - poriadky

Ekológia
Ekologické domy
E-shopy pre deti
E-shopy s kozmetikou
E-shopy zdravie

Feng-shuej
Fitness
Flóra
Formovanie postavy

Galérie
Genetika
Golf
Gynekológia

Horolezectvo
Hračky
Hrady a zámky

Choroby (43)
Chudnutie a diéty

Ikebana
Informačné centrá
Internet

Jaskyne
Joga

Kaderníctva
Kickbox
Klimaktérium
Koberce
Kozmetické salóny
Kozuby a krby
Kulturistika
Kúpaliská, voda
Kúpele
Kúpeľňa - sanita

Láska
Lekárne online
Liečiteľstvo (22)
Liečivá kozmetika

Mandala
Manikúra a pedikúra
Manželstvo
Masážne salóny
Medicínske kalkulačky
Medicínske prístroje
Menštruácia
Móda (19)

Nábytok

Obklady a dlažby
Okná
Orgány (24)
Ortopédia (3)

Parochne a príčesky
Pediatria
Pilates
Ploty
Pleť (13)
Počasie
Podlahové krytiny
Poradne-zdravie
Predškolský vek
Prsia
Psychiatria (3)
Psychológia (8)
Psychológia dieťaťa
Pútnické miesta

Ratanový nábytok
Recepty
Reklama na internete
Relaxácia
Rodina, rodičovstvo
Rybárstvo a poľovníctvo

Sauna
Senior (3)
Skalka
Ski strediská
Sklo, porcelán
Slovníky
Snowboarding
Spánok
Spravodajské kanály
Spravodajstvo turistika
Stavba - rekonštrukcia
Strava (29)
Strečing
Strecha
Svadba
Svietidlá

Školský vek
Šperky (8)
Šport (14)
Športová výživa

Tai Chi
Tantra
Tapety a dekorácie
Tehotenstvo
Turistické mapy
Turistika

Ubytovanie, wellness
Umenie

Vlasy
Voda - kúpaliská
Výživa v tehotenstve
Vzdelávanie (4)

Weby o zdraví

Zábava - hry (6)
Záclony, látky
Záhrada
Záhradný nábytok
Zberateľstvo (14)
Zdravotné pomôcky (8)
Zľavy, aukcie, práca
Zoznam miest a obcí
Zoznamky
Zumba fitness
Zvieratá (11)

Štatistika

Dátum spustenia webu:
1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg

Google vyhľadávanie


Hlavné menu ll