Lieky a liečivá na predpis
Heparín
http://www.zdravie.sk/liek/8287/heparin-leciva-sol-inj-1x5-ml25-k-liek-inj-skl
Warfarin
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/ucinna-latka/warfarin-5241.html
Xarelto (účinná látka rivaroxaban)
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/xarelto-50321.html
Pradaxa
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/pradaxa-48308.html

Alchýmia bez lekárskeho predpisu
Ide o receptúry liečiv vyrobených v domácich podmienkach.

Náhrada za Heparín - bez záruky
V konzumnom liehu sa aj niekoľko mesiacov lúhujú pijavice lekárske. Účinnosť sa zvyšuje počtom pijavíc. Potom sa to používa ako alkoholová tinktúra, natiera sa 5 až 10 kvapiek denne zvonka na oblasť pupka.

Náhrada za Warfarín - bez záruky
Ide o receptúru, pri ktorej sa v konzumnom alkohole lúhujú kúsky hovädzej pečene a hovädzích pľúc. Potom sa to používa ako tinktúra po kvapkách. Je lepšie to užívať zvonku a nie cez tráviaci trakt. Možné užívať aj cez konečník.

Náhrada za Xarelto - bez záruky
Ide o receptúru, kde sa v konzumnom alkohole lúhujú kúsky kačacej, husacej, slepačej pečene a pľúc a celkovo vnútorností týchto vtáčích druhov. Užíva sa zvonku a nie cez tráviaci trakt.


Potom je tu špecifická tinktúra z komonice lekárskej, arniky, levandule, sladkého drievka, plodu pagaštanu konského a plodu a kvetov jedlého gaštanu. Znovu sa určité množstvo každej bylinky lúhuje určité obdobie v konzumnom alkohole. Po lúhovaní sa užíva zvonka po kvapkách od oblasti pupka.

Kumarín z byliniek napríklad z komonice lekárskej sa mimoriadne dobre dostane do tela inhalovaním cez pľúca ako vodný roztok. Komonica lekárska dobre funguje na čistenie trombóz a embólií v dolných končatinách, keď sa zmieša s propolisom. Tinktúrou z komonice lekárskej sa natiera oblasť srdca a pôsobí to na čistenie ciev a žíl srdca.

Na záver by som chcel upozorniť na skutočnosť, že tieto recepty sú bez akejkoľvek záruky a nebolo uskutočnených dostatok testov a skúšaní vedeckým spôsobom. A tak tu uvedené receptúry praktizujte výhradne na vlastnú zodpovednosť. V niektorých závažných stavoch môžu tieto recepty poškodiť zdravie. A tak to radšej sami neskúšajte.Zoznam ďaľších článkov:

Zdroj obrázku: wikipedia.org
Autor: Lalupa