Ale v zásade platí, že klasická strava Slovákov je veľmi kvalitná cesta na popredné priečky onkologického ochorenia hrubého čreva a aj k ostatným ochoreniam hrubého čreva. A tak je tu všetko mimoriadne jednoduché. Pokiaľ chce mať niekto zdravé hrubé črevo, nech zabudne na klasickú slovenskú stravu a prejde na tak atypickú stravu ako je japonská kuchyňa. A nezabudnúť na jedenie mrazeného surového rybacieho mäsa. Čo všetko patrí do tohto jedálnička: zelené riasy, ryža, bylinkové octy, sója, tofu, mrazená surová ryba, morské príšerky všetkého druhu. Tento základ môžete obohatiť o francúzsku kuchyňu: kvalitné červené víno, sladkovodná riasu spirulina, kozí syr, zelenina, olivový olej. A nesporne bifido kultúry v jogurtoch alebo v potravinových doplnkoch. Skúmali sme intuitívnym postupom hrubé črevá vzpieračov. Ich svalovina na hrubom čreve bola vo výbornej kondícii práve vďaka špeciálnej proteínovej športovej strave. A keď toto dodržíte a prejdete na tento typ stravy, tak choroba hrubého čreva sa vás určite týkať nebude.

Napriek super strave je vhodné previesť z času na čas detoxikáciu so špeciálne upravenou vlákninou v koloidnej forme, teda ako gélový roztok. Takéto preventívne liečby sú vhodnejšie pre pacientov po 40. roku života.

Dobre je využiť aj vyhľadávač Google a jeho vyhľadávaciu lištu na oboznámenie sa s problematikou okolo diagnostiky a liečby hrubého čreva a konečníka. Ide o to, aby ste mali prehľad, čo sa dá na internete v tejto oblasti objaviť a využiť pre vlastnú liečbu.

{literal}ript async src="https://cse.google.com/cse.js?cx=018281633696652252792:ybfe1dqdihm"> {/literal}Vláknina, Skorocel, Ovsené otruby, Zelenina bez obsahu škrobu, Cesnak, Kyselina listová, Vitamín D, Ryby, Telesná aktivita, Infúzna výživa, Výživa cez kožu, Tráviaca sústava, Detoxikácia hrubého čreva, Psyllium, Guar, Črevná sprcha, Kolonoskopické vyšetrenie hrubého čreva, Uncaria tomentosa, Japonská kuchyňa, Francúzska kuchyňa


Vyzbieral som webové adresy, aby ste lepšie pochopili problematiku starostlivosti o hrubé črevo cez zmenu stravovacích návykov.
Zdravá výživa pre hrubé črevo
http://www.drnatura.sk/zdrava-vyziva-pre-hrube-crevo.php
http://claudie.crohnovanemoc.cz/
Zdravá strava
http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=2470
Vláknina
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1knina
Vláknina psyllium
http://www.bio-obchod.sk/produkt-1122/vlaknina-psyllium.htm
Vláknina z rastliny Guar
http://www.lekarna.cz/vlaknina-rozpustna-asp-100g/
Tak tu je vynikajúci výber vláknin a je to komplexný zoznam možností liečby vlákninou. A mimoriadne účinné sú produkty určené pre deti.
http://www.24-lekarna.cz/Potravni-doplnky/Vlaknina-syrovatka/
http://www.docsimon.sk/tovar/vlaknina-pro-deti-probiotika-100g-asp-czech
Črevná sprcha
http://www.vitalhaus.sk/crevna-sprcha/
Prípravky na očistu hrubého čreva
http://www.drnatura.sk/
http://biocare.sk/eshop/produkt/lepicol_lepicol-plus
http://www.animacentrum.sk/terapia/diochi/bioinformacne-pripravky
http://www.osobne-zdravie.sk/
http://www.osobne-zdravie.sk/prevencia.7/prevencia-proti-rakovine.5736.html
http://www.zdravysvet.sk/kategoria/specificke-problemy/creva-crohnova-choroba/
http://www.teatrade.sk/byliny/peruanske-byliny
Uncaria tomentosa
http://www.aklima.sk/starlife/herbal-star.htmlZoznam ďalších článkov:
Hrubé črevo
Hrubé črevo a ošetrovanie konečníka
Alternatívne postupy pri diagnostike a liečbe hrubého čreva
Crohnova choroba a celkovo dýchacia a tráviaca sústava
Lymfatické uzliny, miazga a riečisko

Zdroj foto: www.sxc.hu